Granulowane

Preparaty posypowe, określane mianem nawozów granulowanych, jakie dostępne są w prezentowanym asortymencie, to jeden z podstawowych sposobów wzbogacania gleby, na której rosną m.in. rośliny ozdobne, warzywa, jak i krzewy owocowe. Środki te mają szerokie zastosowanie – od pielęgnacji trawników czy drzew, po zapewnianie kwiatom, w tym ich konkretnym gatunkom, takim jak róże czy rododendrony, odpowiednich pierwiastków. Produkty te znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnej, jak i amatorskiej uprawie. Nasz sklep dostarcza m.in. naturalne preparaty, w tym oborniki, jak i specjalne artykuły mineralne.

Jak stosować i jak działają nawozy granulowane?

Środki te stosuje się bezpośrednio na glebę. Podsypuje się nimi albo najbliższe otoczenie konkretnych roślin, albo równomiernie rozprowadza np. na trawniku. Dzięki nim można m.in. ograniczyć wzrost chwastów – dzięki unikalnym mieszankom mineralnym nawozy granulowane wspomagają rozrost darni, wypełniając tym samym luki w trawniku, co skutkuje ich zagęszczeniem i poprawą wyglądu.

Jak natomiast działają środki do pielęgnacji trawników, kwiatów i innych roślin? Nawozy granulowane, dzięki swojej formule, powolnie uwalniają zamknięte w nich składniki odżywcze, które następnie przenikają do gleby, wzbogacając ją i dostarczając potrzebnych mikroelementów m.in. krzewom czy warzywom. Rozpuszczają się pod wpływem wilgoci pochodzącej z atmosfery, jak i samego podłoża.

Warto pamiętać, aby używając proponowanych tu preparatów, stosować się do instrukcji producenta. Dzięki temu uniknie się błędów, wynikających z przenawożenia gruntu.

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment