Nawozy do trawników

Nawozy do trawników sposobem na piękny ogród

Piękny trawnik jest z pewnością wizytówką każdego podwórka. Soczyście zielona, gęsta i równo przystrzyżona trawa to powód do dumy każdego właściciela posesji. Często jednak murawa nie wygląda tak, jakbyś tego oczekiwał. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest użycie nawozów do trawników.

Szeroki wybór nawozów do trawników

Decydując się na nawożenie trawnika, możesz stosować uniwersalne nawozy do trawników lub dobrać odpowiedni rodzaj, w zależności od potrzeb naszej trawy. Nawozy do traw zachwaszczonych posiadają odpowiednio dobrane formy azotu, tak aby zwiększyć konkurencyjność nawożonych traw w stosunku do chwastów. Do trawników silnie zniszczonych, zanieczyszczonych chwastami i mchami odpowiedni będzie taki nawóz granulowany, który poprawi strukturę gruzełkowatą gleby. Ten sam nawóz sprawdzi się w przypadku nowo założonych trawników. Nawóz z wysoką zawartością azotu i potasu zapewni maksymalne odżywienie darni, a w konsekwencji soczyście zieloną murawę.

Stosowanie nawozów do trawników 

Nawozy granulowane powinieneś stosować około 3-4 razy w ciągu sezonu. Należy rozsypać granulki nawozu równomiernie na całej powierzchni trawnika, po czym delikatnie spulchnić glebę przez jej wygrabienie. Najlepiej, aby grunt był wilgotny, a sama trawa sucha.

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment