Hortensje krzewiaste

Sprzedaż hortensji od 1 maja

Hortensje krzewiaste – skąd, jak i co?

Hortensje krzewiaste  pochodzą ze wschodniej części USA.

Ta grupa hortensji charakteryzuje się okazałymi kwiatami oraz ciemnozielonymi jajowatymi liśćmi, które u niektórych roślin pokryte są od dołu gęstym kutnerem.

Najbardziej popularne są odmiany o białych kwiatach, ale ostatnio na rynku spotkać można też odmiany o kwiatach różowych.

Uprawa i pielęgnacja

Uważane są za bardzo wytrzymałe i, podobnie jak hortensja bukietowa, kwitną na pędach jednorocznych.

Jak wszystkie hortensje lubi dużo wody, stanowiska od słonecznych po półcieniste i cieniste. Aczkolwiek najładniej kwitnie na tych pierwszych. Gleby preferuje żyzne i próchniczne.

Jak ciąć hortensje krzewiaste

W związku z tym, że kwitną na pędach jednorocznych można je przycinać nisko. Im niżej przytniemy, tym niższy będzie krzew. Wybaczają błędy debiutantów hortensjowych :)

Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, jak prawidłowo ciąć hortensje zachęcamy obejrzenie autorskiego filmu na naszym kanale You Tube -> FILM O CIĘCIU HORTENSJI

Hortensje krzewiaste – nasza oferta

W ofercie posiadamy popularną w Polsce hortensję krzewiastą ’Annabelle’ o tradycyjnych dużych kulistych białych kwiatach. W ostatnim czasie nasze serca podbijają również mniej znane hortensje z tej grupy w kolorze różowym. Jest u nas dostępna oryginalna odmiana o kulistych kwiatach różowych sporych rozmiarów ’Pink Annabelle’. Jak również o bardziej talerzowych, ale równie oryginalnych i przyciągających wzrok różowych kwiatach odmiany ’Pink Pincushion’.

W 2023 wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowe oryginalne mniejszej wielkości hortensje krzewiaste z serii Candybell ’Bubblegum” oraz ’Marshmallow’.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment