Hortensje bukietowe

Sprzedaż hortensji od 1 maja 2023

Hortensje bukietowe

Hortensje bukietowe to pełne uroku krzewy, które będą nas zachwycać swym urokiem przez całe lato aż do jesieni, a nawet pierwszych przymrozków.

Nie tylko latem, ale również na jesień są cudne. Zmieniają barwy liści i kwiatów, co sprawia, że nasz ogród nabiera innego i oryginalnego charakteru.

Łatwe w uprawie

Większość gatunków hortensji bukietowych nie jest trudna w uprawie.

W związku z tym, że kwitną na tegorocznych pędach, to wybaczają nam pewne błędy w ich cięciu.

Jak wszystkie hortensje warto je intensywnie podlewać oraz systematycznie nawozić, wtedy nam się odwdzięczą dobrym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

Jak sadzić, nawozić i ciąć hortensje bukietowe

Lubią wodę, więc najlepiej sadzić wtedy, kiedy jest jej najwięcej – czyli na wiosnę i jesień. Dobrze jest też podsypać odpowiednim podłożem, np. dedykowana Kronen Ziemia do hortensji białych i różowych 20 L .

Dobrze jest też podsypać korą lub naturalnym kompostem roślinnym Kronen.

Hortensje bukietowe można ciąć stosunkowo nisko.

Nawozimy preparatami przeznaczonymi do roślin kwaśnolubnych lub nawozem dedykowanym do hortensji. 

Szeroki wybór gatunków hortensji bukietowych

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór hortensji bukietowych poczynając od najpopularniejszej oraz najbardziej odpornej na nasze błędy i nasłonecznienie Hortensji bukietowej Limelight.

Poprzez coraz bardziej popularną hortensję bukietową Vanille Fraise i jej mniejszą siostrę Sundea Fraise, do ciekawszych odmian, takich jak Silver Dollar, Phantom, czy Polar Bear.

Dla miłośników mniejszej wielkości hortensji bukietowych polecamy Little Lime.

Jeśli masz wątpliwości jak ciąć i nawozić hortensje to zapraszamy na nasz kanał You Tube – film o hortensjach dostępny jest TUTAJ.

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment