Fungicydy

Fungicydy w walce z chorobami grzybowymi roślin

Jeżeli zajmujesz się roślinami, wiesz, jak duże jest ryzyko powstawania różnorodnych chorób grzybowych. Niestety, w ciągu roku pojawia się wiele dni idealnych dla porażenia roślin przez zarodniki grzyba. Początkowo pojawiają się niewielkie plamy różnego kształtu i koloru, następnie patogen opanowuje stopniowo organizm rosliny niszcząc rózne organy np: kwiaty, liście, owoce, pędy i korzenie. Nieleczona roślina przestaje rosnąć, wygląda coraz gorzej, aż w końcu, nieleczona, zamiera.

Gdy tylko zauważysz pierwsze objawy, warto sięgnąć po profesjonalne środki ochrony, takie jak fungicydy. Są one nieocenione w zwalczaniu chorób powodowanych przez grzyby.

Jak działają fungicydy?

Fungicydy działają zapobiegawczo, w tym celu wykonujemy oprysk niejako przed infekcją zapobiegając jej.

Interwencyjnie – Fungicydy interwencyjne zapobiegają rozwojowi choroby hamując rozwój grzybów w tkance roślin.

Wyniszczająco – działają niszcząco na organizm grzyba, zapobiegając  rozwojowi jego i jego zarodników, działając leczniczo na roślinę.

Szeroki wybór fungicydów

W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór skutecznych fungicydów. Występują one w różnych formach – w postaci stężonej zawiesiny oraz granulatu do rozcieńczania wodą.

Przygotowaliśmy dla Ciebie fungicydy przeznaczone wszystkich rodzajów roślin, które można spotkać w domowych ogródkach, takich jak: krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, warzywa byliny i zioła.

Zapoznaj się z naszymi produktami podzielonymi na poszczególne kategorie:Fungicydy konwencjonalne, fungicydy naturalne, fungicydy gotowe do użycia

Niezależnie od tego, jakiego produktu potrzebujesz – u nas z pewnością go znajdziesz!

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment