Hortensje ogrodowe

Sprzedaż hortensji od 1 maja

Hortensje ogrodowe

Uznawane za te trudniejsze w uprawie, ale w praktyce niekoniecznie.

Charakteryzują się mnogością form i kolorów, jak również w większości przypadków zmieniają barwę wraz ze zmianą pH gleby.

Jak sadzić, nawozić i ciąć hortensje ogrodowe

Podobnie, jak wszystkie hortensje, również ta grupa lubi dużo wody.

Stąd najlepiej sadzić wiosną lub jesienią, kiedy tej wody w glebie jest najwięcej.

Warto też wymieszać ziemię ze specjalnym podłożem dedykowanym dla hortensji, na przykład ziemia do niebieskich i fioletowych hortensji Kronen lub ziemia do hortensji białych i różowych Kronen.

Po posadzeniu warto podsypać korą lub kompostem ogrodniczym Kronen.

Cięcie hortensji ogrodowych powinno ograniczyć się do cięcia sanitarnego lub formującego. Jest to związane z kwitnięciem na zeszłorocznych pędach.

Oryginalne hortensje ogrodowe pochodzące z Japonii

Ciekawostką ogrodową są hortensje ogrodowe , które zostały wyselekcjonowane w Japonii, a w ostatnim czasie są coraz popularniejsze u nas.

Charakteryzują się tym, że kwitną zarówno na zeszłorocznych, jak i tegorocznych pędach. Stąd wybaczają nam pewne błędy w cięciu :)

Dodatkowo mają bardzo ciekawe podwójne kwiaty, co sprawia, ze ogród nabiera nieco romantycznego, a nawet orientalnego charakteru.

Z tej grupy unikatowych hortensji ogrodowych polecamy dwukolorową Miss Saori, różową Love, czy białą Doppio Bianco.

Grupa ta jest dość wrażliwa na zbyt duże nasłonecznienie, więc świetnie się spiszą w ciemniejszych częściach naszych ogrodów.

Bogata oferta hortensji ogrodowych

Poza tymi oryginalnymi odmianami znajdziecie u nas hortensje, których płatki są dwubarwne, takie jak Camilla czy Peppermint.

Z oryginalniejszych, rzadziej spotykanych w ogrodach należy wskazać hortensję ’Schloss Wackerbarth’.

A w klasycznym białym kolorze Klein Winterberg, czy różową przebarwiająca się w niebieską Hamburg.

Ciekawa jest też kwitnąca na zeszłorocznych i tegorocznych pędach Mini Penny. Podobnie jak Blauer Zwerg zmienia barwę w zależności od pH gleby od niebieskiej po różową.

Nowości w hortensjach ogrodowych w ogródkowy.pl! Są hortensje ogrodowe ’Pia’, ’Together’ oraz z serii REMBRANDT ’Vibrant Verde’ oraz ’Dolce Chic’.

Jeśli masz wątpliwości jak ciąć i nawozić hortensje to zapraszamy na nasz kanał You Tube – film o hortensjach dostępny jest TUTAJ.

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment