Krzewy róż

Sprzedaż róż od 1 maja 2023

Krzewy róż do ogrodu

W naszym sklepie internetowym można zamówić różnorodne krzewy róż. Jesteśmy doświadczonymi pasjonatami ogrodnictwa, którzy od wielu lat pracują w szkółce, aby uzyskać najlepszą jakość wszystkich roślin.

Róże w wielu opcjach kolorystycznych

Nic tak nie dodaje uroku przydomowej posesji, jak piękne rabaty wypełnione wielobarwną roślinnością.

Krzewy róż ogrodowych są bez wątpienia najlepszym wyborem do tego celu. Oferujemy sadzonki wielu odmian o zróżnicowanej kolorystyce oraz typach wzrostu. Można u nas znaleźć każdy różany wariant, który najlepiej sprosta indywidualnym preferencjom.

Krzewy w wielu typach

W asortymencie mamy formy wielkokwiatowe, wielokwiatowe, pnące oraz okrywowe, które pochodzą z produkcji w naszej szkółce.

Róże w donicach

Rośliny sprzedajemy w formie wygodnych sadzonek w doniczkach 3L, które łatwo będzie przewieźć i posadzić w miejscu docelowym.

Jak przygotować stanowisko pod krzewy róż?

Róże należy sadzić w miejscu słonecznym, ciepłym, jednak dość przewiewnym, by zmniejszyć narażenie roślin na infekcje chorób grzybowych.

Róża dobrze rośnie w większości gleb ogrodowych. Najbardziej optymalna jest dla niej gleba żyzna, przepuszczalna. Pozwala ona na dobre zaopatrzenie roślin  w wodę i składniki pokarmowe odprowadzające jednocześnie nadmiar wody, utrzymując optymalne środowisko dla wzrostu roślin.

Jeśli uważasz że gleba w twoim ogrodzie jest nieodpowiednia, możesz wykorzystać dedykowane dla róż podłoża. Mieszamy je z ziemią ogrodową lub wręcz sadząc ją w wykopanym dołku wypełnionym podłożem dla róż – Kronen ziemia dla róż 20l.

Kiedy i czym nawozimy róże?

Róże nawozimy nawozami dedykowanymi dla nich takimi jak Sumin nawóz do róż. Można też  uniwersalnymi nawozami wieloskładnikowymi: Yara mila complex, Novatec classic, Sumin nawóz uniwersalny. Od połowy sierpnia, początku września warto stosować nawozy jesienne Sumin nawóz jesienny uniwersalny.

Jak ciąć róże?

Pielęgnację róż rozpoczynamy od właściwego wiosennego cięcia. W marcu, kwietniu usuwamy martwe, uszkodzone pędy. Przycinamy sekatorem żyjące pędy nad drugim oczkiem. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się sekator Cellfast sekator kowadełkowy.

U róż pnących usuwamy przemarznięte pędy i formujemy krzew w pożądanej formie usuwając  zbędne pędy. Warto zaopatrzyć się w dwuręczny sekator z długimi rączkami Cellfast sekator teleskopowy, aby sprawnie usunąć grube i mocne pędy rosnące wysoko nad ziemią.

Jakie środki ochrony roślin?

Mimo, że większość róż nie jest wrażliwa na choroby grzybowe warto obserwować rośliny i zapobiegać rozwojowi choroby. Do ochrony róż najlepiej zastosować: Domark, Signum, Scorpion, Proplant.

Do zwalczania szkodników warto sięgnąć po Mospilan, Deltam, Floramite, Floris AE, Karate Gold, Karate Spray, Magus.

Można też zastosować naturalne preparaty, takie jak: Laser, Laser RTU, Siltac, Neemazal

Dowiedz się więcej i czytaj nasz blog oraz oglądaj kanał na You Tube!

TUTAJ – znajdziesz artykuł dedykowany różom!

TUTAJ – znajdziesz film o cięciu róż wielkokwiatowych!

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment