Sprzedaż roślin od 1 marca

Pnącza ozdobne – oryginalny akcent w Twoim ogrodzie

Pnącza to rośliny ozdobne, które charakteryzuje długa i wiotka łodyga. Nie przyrasta ona na grubość, tylko na długość, dlatego pnącza wymagają podczas wzrostu odpowiednich podpór. Mogą też przyczepiać się do muru czy drzewa i dzięki nim rosnąć w kierunku słońca. Większość pnączy ozdobnych, które rosną w naszej strefie klimatycznej, potrzebuje nasłonecznionego stanowiska. Odwdzięczą się wtedy pięknymi kwiatami lub liśćmi, które staną się wspaniałą ozdobą ogrodu.

Jakie pnącza wybrać do ogrodu?

Pnącza są bardzo ciekawą grupą roślin. Znajdują się tu zarówno rośliny, których ozdobą są głównie liście (np. bluszcze), jak i takie, które potrafią zachwycić swoimi kwiatami (glicynia czy wisteria). Wybierając pnącze spośród zgromadzonych w tej kategorii, warto zwrócić uwagę na prędkość jego wzrostu, by dobrać je wielkości miejsca przeznaczonego dla rośliny.

Jak można wykorzystać pnącza w ogrodzie?

Pnącza idealnie nadają się do tworzenia w ogrodzie różnorodnych aranżacji. Mogą zostać wykorzystane do plecenia altany albo do tworzenia zielonych ścian dzielących ogród na części o różnym przeznaczeniu. Jeśli planujesz posadzenie pnącza koniecznie uwzględnij jego naturalne warunki rozwoju m.in. cieniolubność.

Gwarancja jakości
Bezpieczne transakcje
Szybka dostawa
Najlepsze ceny
Szeroki asortyment